Blog

Jak posílit imunitu dětí?

V minulém článku jsme nakousli téma posílení imunity a to, že je pevné zdraví důležité i při naší snaze zhubnout. Ale určitě pro všechny z nás, co máme rodinu, je také podstatné zdraví našich dětí. Přece jen pokud nám stoná naše dítě, i my jako rodiče, jsme tak vyřazení z běžných činností jako je cvičení. A to přeci nechceme. Co tedy s tím?

Sama mám dvě malé princezny ve věku 2 a 5 let. A zejména u starší z nich se občas nějaké ty nachlazený a nemoci objevovali celkem často. Chodí totiž do školky a také do různých zájmových kroužků, kde není problém chytnout nějaký ten nepříjemný bacil. Od starší se velmi rychle nakazila pak i mladší dcerka. A to je pak otrava, však to znáte samy. 

Zdraví na prvním místě

Už nějaký ten pátek (momentálně víc jak 3 týdny) se snažím zhubnout. Snažím se držet základních pravidel, které jsme popsali v předešlých článcích. Rozhodně nedržím nějakou šílenou dietu a netrávím desítky hodin v posilovně. A výsledky jsou už, i po tak vcelku krátké době, vidět. Samozřejmě mám ke spokojenosti ještě hoooooodně daleko, ale je jen na mně, jestli a za jak dlouho budu snad aspoň trošku spokojený. Ale o tom dnes psát nechci. 

Recepty na zdravé snídaně

V dnešním článku se už podíváme na praktické ukázky správných návyků zdravého životního stylu a zejména správného jídelníčku. A začneme pěkně od začátku, tedy od snídaně. Ta je velmi důležitým jídlem dne, které rozhodně nedoporučujeme odbývat, nebo nedejbože úplně vynechávat. Právě snídaně může výrazně ovlivnit, jaký bude náš celý den. 

Jak nezačít hubnout

V dnešním článku, který úzce souvisí s naší výzvou "Nehubni, žij zdravě", se podíváme na to, jak by nemělo vypadat novoroční předsevzetí ohledně hubnutí. Jak jsem psal v minulém článku "Nehubni, žij zdravě", není vhodné se upnout na touhu zhubnout. A tady je několik důvodů.

Nehubni, žij zdravě

Je začátek roku a to je obvyklá doba na všemožná předsevzetí. Jedním z těch nejčastějších je na téma hubnutí. Však kdo z nás by si jej někdy nedal, že? A většině z nás toto předsevzetí vydrželo jen pár dnů. Myslíme si, že právě hubnutí není to správné předsevzetí nebo vůbec cíl. Ano, nemít přebytečná kila je skvělé, nejen ze zdravotního hlediska, ale také psychicky. Ale být hubená/ý neznamená být šťastná/ý. Proto pojďme letos toto klasické předsevzetí změnit na "žijme zdravě". 

Jak rychle zhubnout 10 kg za 2 měsíce

Shodit přebytečný tuk, ať už na břichu, stehnech, zadku, chce snad většina z nás. A určitě každý z nás už přečetl desítky článků o zázračných dietách nebo o tom, že pokud chceme shodit tuk na břichu, musíme udělat stovky opakování cviku "sed-leh". Ale to jsou všechno nesmysly, které nefungují. Sám jsem před nedávnem shodil 10 kg za 2 měsíce, takže vím, o čem je řeč. Rozhodně není potřeba dřít jako vrcholový sportovec a ani trpět hladem, jak se mnohdy můžeme dočíst.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení