Jak posílit imunitu dětí?

V minulém článku jsme nakousli téma posílení imunity a to, že je pevné zdraví důležité i při naší snaze zhubnout. Ale určitě pro všechny z nás, co máme rodinu, je také podstatné zdraví našich dětí. Přece jen pokud nám stoná naše dítě, i my jako rodiče, jsme tak vyřazení z běžných činností jako je cvičení. A to přeci nechceme. Co tedy s tím?

Sama mám dvě malé princezny ve věku 2 a 5 let. A zejména u starší z nich se občas nějaké ty nachlazený a nemoci objevovali celkem často. Chodí totiž do školky a také do různých zájmových kroužků, kde není problém chytnout nějaký ten nepříjemný bacil. Od starší se velmi rychle nakazila pak i mladší dcerka. A to je pak otrava, však to znáte samy. 

Dříve jsme dávali na rady doktorů a kupovali obyčejné vitamíny z lékárny, ale problém nemocí to neřešilo. Nemoci a nachlazení se zejména v zimním období často opakovala. Až díky radě známého odborníka ve Švýcarsku, kde jsme celá rodina kvůli práci manžela nějaký čas žili, jsme objevili organické a hlavně komplexní vitamíny určené přímo pro děti. Od té doby, co tyto vitamíny naší starší dcerce pravidelně dáváme, v podstatě nebyla pořádně nemocná. 

A co je to za vitamíny?

IMG_7712Jedná se o produkt zvaný Viridikid od britské značky Viridian. Produkty této světoznámé značky jsou oficiálně certifikované jako 100 % organické, tedy přírodní. Samotné vitamíny Viridikid jsou kombinací všech důležitých multivitamínů, multiminerálů a superoxidantů, které každé dítě potřebuje. Navíc neobsahují žádný cukr, barviva, dochucovadla, chemická pojiva nebo jiné skryté nežádoucí prvky. 

Důležité multivitamíny a multiminerály

Viridikid jsme malé začali dávat krátce po jejich 3. narozeninách, což je právě věk, od kterého obecně lékaři doporučují používat vitamíny. Výsledky se nedostavily okamžitě, ale až po zhruba 2,5 měsíčním používání. Je to z toho důvodu, že než si organismus zvykne na nové látky v těle a příjme je za své, trvá to cca 2 - 3 měsíce. I právě proto je balení těchto vitamínů 90 kapslí v jednom balení, což vyjde akorát právě na ony zmíněné 3 měsíce. 

Nevím, jak u vás, ale naše děti měly a stále mají problém spolknout tablety nebo kapsli standardní velikosti. Další výhodou vitamínů Viridikid je menší velikost jedné kapsle, se kterou naše dcerka nemá absolutně žádný problém. A nemá ani problém s nějakou pachutí po spolknutí kapsle. 

Co ještě používáme pro naše prcky?

Naši menší dcerce dáváme Viridikid Vitamin D Drops, což je vitamín D, který malé děti mají z normální stravy nedostatek a rozhodně jej potřebují pro zdravý vývin kostí, svalů a šlach. Je to přírodnější variantou k běžné doporučovanému Vigantolu. 

Dále máme vyzkoušeno a nedáme dopustit na produkt Synerbio Mother and Baby, což jsou probiotika vhodná pro těhotné ženy a děti ve věku od 3 měsíců. Dáváme je zejména po antibiotikách, ale i pro podporu imunity. 

A ještě doporučujeme produkt Children's Synerbio, což je probiotikum vhodné pro děti od 4 do 14 let, které je navíc obohacené o vitamín C. Opět je to přípravek pro zlepšení imunity dětí.

Zdravé dítě, spokojený rodič

Uvedené produkty máme osobně vyzkoušené a jsme s nimi spokojeni. Naše děti tolik netrpí na nemoci a pak i my jsme klidnější. Vy, kdo jste také rodiče, víte o čem mluvím ;) Všechny produkty vhodné pro děti najdete zde.

Michalka