Nehubni, žij zdravě

Je začátek roku a to je obvyklá doba na všemožná předsevzetí. Jedním z těch nejčastějších je na téma hubnutí. Však kdo z nás by si jej někdy nedal, že? A většině z nás toto předsevzetí vydrželo jen pár dnů. Myslíme si, že právě hubnutí není to správné předsevzetí nebo vůbec cíl. Ano, nemít přebytečná kila je skvělé, nejen ze zdravotního hlediska, ale také psychicky. Ale být hubená/ý neznamená být šťastná/ý. Proto pojďme letos toto klasické předsevzetí změnit na "žijme zdravě". 

A proč?

767498df-84bd-487e-b59a-ea6f17626a49

Důvod je velmi jednoduchý. Pokud budeme dodržovat zdravý životní styl, budeme méně nemocní, budeme se cítit fyzicky i duševně mnohem lépe a budeme si více užívat radostí života. A radostmi života myslím společně strávený čas s rodinou, dětmi, přáteli. Čas, to je to nejcennější, co máme. A proto buďme za každý den, hodinu, minutu, kdy máme to štěstí být se svými nejbližšími, vděční. A abychom si mohli toto všechno užívat, potřebujeme být zdraví. 

Mnoho z nás žije a jí způsobem, kterým si systematicky ničí svoje zdraví. A přitom je to taková škoda. Žijeme jen jednou a je potřeba se o své tělo starat. 

A co hubnutí?

To jde se zdravým životním stylem ruku v ruce. Pokud žijeme zdravě a správně jíme, hubnutí přijde samo. A tak nežijme proto, abychom jedli, jezme proto, abychom žili... To znamená jíst zdravě, zbytečně se nepřejídat. A k tomu přidejme pohyb. Ze začátku stačí i jen procházka s rodinou, se psem nebo třeba pravidelně chodit naše skupinová cvičení :)

A jak tedy začít? 

Přidejte se k naší výzvě "Nehubni, zdravě žij". Budeme vás podporovat našimi zkušenostmi, radami, tipy a třeba i povzbuzení. Víme...ne, jsme si jistí, že to zvládnete i vy. Chce to jen se rozhodnout, ze začátku mít vůli a někoho, kdo vás bude podporovat. A my vás v tom nenecháme samotné. Takže co vám brání? ;)

› Přidat se do výzvy